Blog, Paramedicus w akcji

O bezpieczeństwo dbamy apteczkę i szkolenie z pierwszej pomocy już mamy.

Szkolenie z pierwszej pomocy wraz z apteczkami pierwszej pomocy było motywem przewodnim sobotniego wydarzenia.

O bezpieczeństwo dbamy apteczkę i szkolenie z pierwszej pomocy już mamy, z takim hasłem ruszyliśmy do Szczawna Zdroju, gdzie w sobotę z samego ranka licznie stawiło się 32 trenerów prowadzących sekcje sportowe w lokalnych klubach sportowych.

To wszystko zasługa Pawła Danielaka, który to podjął trud organizacji przedsięwzięcia. Za współpracę dziękujemy. To nie pierwsze nasze wspólne przedsięwzięcie. Paweł Danielak Prezes Klubu MKS Szczawno Zdrój uzyskał w swoim projekcie dofinansowanie ogólnopolskiego programu PZU Pomoc To Moc. Celem dofinansowania było zakupienie dla lokalnych klubów sportowych apteczek wraz ze stosownym wyposażeniem oraz zorganizowanie szkolenia z pierwszej pomocy.

Obejrzyj wywiad z Pawłem

Szkolenie z pierwszej pomocy

„Szkolenie to ważna sprawa…” takie słowa słyszeliśmy od naszych szkolonych. Każdy wie, że ta wiedza może się przydać. Pytanie tylko: kiedy? Oby nigdy. Z takiego założenia wychodzimy i tego życzymy wszystkim. Jednakże dobrze wiemy , że często sytuacje zagrożenia nas zaskakują. Wówczas zakładamy rękawiczki ochronne i do dzieła. Każde szkolenie z pierwszej pomocy powinno być nacechowane dobrą i solidną dawką wiedzy teoretycznej wyćwiczoną pod okiem doświadczonych ratowników/instruktorów. Technologia VR wspiera tu cały proces pozwalając na wcielenie się w rolę ratownika. A Ty drogi Czytelniku kiedy miałeś swoje ostatnie szkolenie z pierwszej pomocyt

Co o szkoleniu z pierwszej pomocy mówią sami uczestnicy:

Apteczki

Każdy klub sportowy biorący udział w szkoleniu otrzymał torbę medyczną z dedykowanym wyposażeniem. To z pewnością wartościowy prezent. Świetnie zorganizowana torba wraz z wyposażeniem posłuży jako zabezpieczenie podczas treningów czy wyjazdów. Rozdaliśmy ich aż 50. Wszystkie logiem PZU Pomoc To Moc. Dziękujemy 🙂

apteczka
apteczka

Jak wyglądało nasze szkolenie….

GK

Archiwum