1 Manewry Ratownicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

2 kwietnia 2022 stawiliśmy się w Gminnym Centrum Kultury w Jerzmanowej na 1 Manewry Ratownicze dla MDP. Co prawda pogoda w ostatnich dniach nie dopisywała to jednak specjalnie dla nas zaświeciło słońce. Na miejsce przybyli również młodzi ratownicy oraz ratowniczki z MDP wraz ze swoimi opiekunami. Manewry bowiem dotyczyły dzieci i młodzieży, gdzie najmłodszy z nich to ośmioletnie Antek.

Przygotowaliśmy 5 stacji, gdzie na każdej czekało inne zadanie z zakresu ratownictwa oraz technik strażackich. Swoją uwagę skupiliśmy na pomocy w stanach nagłych zagrożenia życia w tym wszelkich urazach:

Stacja numer 1 – RKO VR , gdzie z pomocą technologii uczestnicy mogli sprawdzić się w roli ratownika prowadząc czynności ratunkowe z użyciem AED.

Razem sięgamy dalej

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa gromadząca dzieci i młodzież wokół tematu szeroko pojętego ratownictwa. Niebywałe zaangażowanie Ochotników Straży Pożarnej zaraża dzieci i młodzież tematyką ratowania życia i zdrowia. Z pewnością rozwija to poczucie bezpieczeństwa i poszanowania dla życia ludzkiego. Takich drużyn w całym kraju funkcjonuje setki. My dziś zebraliśmy ich 5 na 1 manewry na Dolnym Śląsku. Już niebawem ogólnopolskie manewry w mega wydaniu.

Czytaj więcej o 1 Manewrach MDP

Nasza myśl przewodnia

I Ty możesz zostać Superbohaterem

Są sytuacje w życiu każdego człowieka, w których odwaga i zdecydowane działanie jest niezbędne.
W obliczu zdarzenia, gdzie zagrożone jest życie ludzkie, nasza reakcja i zdecydowane działanie mogą okazać się kluczowe.
Dlatego naszym celem jest przygotowanie ludzi do bycia ratownikiem w nagłych wypadkach. Każdy może zostać Superbohaterem.