Blog, Paramedicus w akcji

„Nowoczesne technologie w edukacji”

Z przyjemnością relacjonujemy dzisiejszą konferencję „Nowoczesne technologie w edukacji”, która odbyła się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu z inicjatywy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Konferencja była kierowana dla nauczycieli wrocławskich szkół, uczących dzieci i młodzież przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.

30 marca 2023 roku, mieliśmy niezwykłą okazję zaprezentować i poznać najnowsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie ratownictwa medycznego. Na konferencji wystąpili wybitni prelegenci z dziedziny ratownictwa medycznego, którzy przedstawili najnowsze trendy w tej dziedzinie.

Jednym z najważniejszych tematów była resuscytacja, a w szczególności jej nauka przy pomocy technologii VR. Zademonstrowaliśmy najnowocześniejsze oprogramowanie do nauki ratowania życia w technologii VR, które zostało stworzone przez naszą firmę. Prezentacja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczestników, którzy mieli okazję samodzielnie przetestować nowatorską formę nauki ratowania życia.

Po prezentacji odbyły się warsztaty i ćwiczenia z resuscytacji, podczas których uczestnicy mieli okazję ćwiczyć na fantomach oraz korzystać z najnowszych narzędzi medycznych. Oprócz tego, organizatorzy przygotowali warsztaty z działań ewakuacyjnych, w tym postępowanie w wypadkach komunikacyjnych. To wszystko po to, aby nauczyciele mogli w przyszłości jak najlepiej przygotować swoich uczniów do sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Zespół 4 HELP VR serdecznie dziękuje Organizatorom za zaproszenie oraz możliwość zaprezentowania swojego symulatora RKO VR. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do edukacji nauczycieli i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego. Nasza firma zawsze stawia na najwyższą jakość oraz innowacyjne rozwiązania. Mamy nadzieję, że nasze oprogramowanie przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Polsce oraz na całym świecie.

GK

Archiwum