Bez kategorii, Blog, Paramedicus w akcji

Jestem super OSP – ruszyło wyzwanie 4 HELP VR!

Dziesiątki chętnych i tylko 20 miejsc w naszym projekcie „100 tysięcy żyć”. Dlatego wzywamy wszystkie zgłoszone jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych do udziału w wyzwaniu, dzięki któremu 20 zwycięskich jednostek doświadczy edukacji z zakresu ratowania życia i pierwszej pomocy przy użyciu technologii VR.

Wyzwanie odbywa się na naszym Facebook’owym profilu. Zadanie polega na napisaniu komentarza pod wyzwaniowym postem i opisanie, dlaczego dane OSP jest super. Komentarz może napisać fanpage OSP bądź reprezentant OSP podając w komentarzu nazwę swojej jednostki.

Cel wyzwania „Jestem super OSP”

Głównym celem wyzwania jest wyłonienie 20 jednostek, które na czas szkoleń otrzymają nieodpłatnie 2 sztuki gogli VR oraz 2 sztuki manekinów. Przez 7 dni przeszkolą minimum 100 osób.

Celem dodatkowym jest pokazanie istoty pracy OSP, ich roli wśród lokalnych społeczności. Komentarze w wyzwaniu mają być przestrzenią do wykazania, jak wiele determinacji, poświęcenia i odwagi wymaga ta praca.

Aktywizacja lokalnej społeczności na rzecz swojej OSP

Spośród wszystkich komentarzy wybierzemy 20, które zyskają najwięcej reakcji, czyli lajków i serduszek, co ma na celu aktywizację lokalnych społeczności do udzielenia wskaprcia dla swojej OSP. To przecież dzięki zgłoszeniu do projektu I zakwalifikowaniu się do niego, nie tylko członkowie OSP, ale i mieszkańcy terenu jednostki będą mogli zwiększyć swoją świadomość oraz umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Propagowanie bezpiecznych postaw w obliczu zagrożenia życia i zdrowia przekłada się również na zwiększenie przeżywalności poszkodowanych. Dlatego to zaangażowanie osób ze środowiska OSP, wsparcie od lokalnej społeczności ma zadecydować o tym, które OSP zakwalifikują się do projektu.

4 HELP VR będzie zliczać wszystkie reakcje pod komentarzami. Wyzwanie potrwa od 10 czerwca do 24 czerwca do godz. 12:00. W naszych social mediach oraz na stronie interentowej ogłosimy listę zwycięzców.

Wspólnie propagujmy bezpieczne postawy!
Link do wyzwania: https://www.facebook.com/share/p/Sf1h9MjkZHGxocBB/

Projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Archiwum