Blog, Paramedicus w akcji

VR LAB – innowacyjny projekt 4helpVR oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Czy ktoś z Nas będąc na studiach nie miał wrażenia, że często nie były wykorzystywane narzędzia na miarę XXI wieku? 4helpVR podjął wyzwanie razem z jedną z większych uczelni wyższych we Wrocławiu – Uniwersytetem Przyrodniczym, aby to zmienić oraz tym samym zapewnić całej społeczności akademickiej dostęp do najnowocześniejszych metod kształcenia – technologii wirtualnej rzeczywistości w projekcie o nazwie „VR LAB”.

Szkolenia BHP 2.0, czyli nowa jakość szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Technologia VR pozwoli na zupełnie nowy wymiar przekazywania wiedzy studentom zarówno z tematyki BHP, Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz Ochrony Przeciwpożarowej. Kwestia przekazywania wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa bez wątpienia jest bardzo ważnym aspektem ,stąd w naszym „VR LAB” studenci będą mogli „wczuć się” w sytuację realnego zagrożenia i dobierać odpowiednie środki prewencyjne w ramach m.in. oceny ryzyka zawodowego, aby stać się Liderami Bezpieczeństwa. Ponadto w nowoczesny sposób będą mogli zapoznać się z podstawowymi aspektami prawnymi z zakresu BHP.

Pierwsza pomoc w wirtualnej rzeczywistości

Nieodłącznym elementem BHP jest pierwsza pomoc, stąd społeczność uczelniana będzie możliwość nauki zasad pierwszej pomocy w tym m.in. algorytmu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED w VR przy asyście naszego wspaniałego ParaMedicusa. Zalet takich szkoleń jest mnóstwo, a jedną z nich jest bezpieczeństwo zwłaszcza w trakcie trwającej pandemii COVID-19, gdyż każdy przechodzi proces nauki samodzielnie co pozwala na zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego. Dodatkowo studenci razem z wykładowcą będą mogli w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem projektora analizować „na żywo” przebieg scenariusza osoby szkolonej w celach dydaktycznych.

Czy VR LAB będzie przeznaczony tylko dla studentów? Absolutnie nie! Laboratorium jest również tworzone z myślą o kadrze naukowo-dydaktycznej i innych pracownikach Uniwersytetu, gdyż umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, czy też wiedza z zakresu BHP jest tematyką uniwersalną i potrzebną dla każdego. Gwarantujemy, że wielu Profesorów wyjdzie po ukończonym szkoleniu z dużym uśmiechem na ustach.

BHP
Sprzęt szkoleniowy

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniem, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej: www.4helpvr.com . Może i Ty dołączysz do drużyny SuperBohaterów oraz tworzonego projektu VR LAB?

Źródła zdjęć:: Własne

Źródło: https://upwr.edu.pl/uczelnia/system-identyfikacji-wizualnej/logotyp

Odwiedzaj nas na
https://www.facebook.com/4helpvr/

Czytaj więcej w naszym blogu

Please Share:

Archiwum