Blog, Paramedicus w akcji

Szkolenia z zakresu Pierwszej Pomocy w technologii VR.

Większość z Was zapewne spotkała się w swoim życiu z pojęciem Wirtualnej Rzeczywistości. Prosta sprawa, zakładamy gogle, łapiemy za kontrolery i przenosimy się do alternatywnego świata, świata wirtualnej rzeczywistości. Zaledwie w ciągu kilkunastu sekund jesteśmy w stanie przenieść się na szczyt Mount Everest, po zdobyciu szczytu wykonujemy kilka ruchów i lecimy nad Amazonkę. Po tych wyprawach możemy odpocząć podczas gry w kręgle lub sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyścigu Formuły 1.

A czy zastanawialiście się kiedyś, czy VR możemy wykorzystać nieco bardziej ambitnie ?
Może część z Was oglądała na popularny serwisie streamingowym serial The Good Doctor, tam bohater wykonuję operację korzystając z technologii VR.
My proponujemy nieco mniej skomplikowane rozwiązanie ale równie przydatne. Szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy z wykorzystaniem Wirtualnej Rzeczywistości.

Można zadać sobie pytanie: Ok, ale po co mam to robić korzystając z VR skoro mogę przejść przez szkolenie w tradycyjnej formie ?
Przenosząc się do wirtualnego świata sytuację zagrożenia życia stają się bardziej realistyczne, nabywamy pewności siebie podczas działania w realnie odwzorowanych warunkach. Kolejna kwestia to ujednolicenie szkolenia, korzystając z takiej formy nabywania wiedzy nie dojdzie do sytuacji w której zdania instruktorów są rozbieżne, tutaj program jest ujednolicony – każdorazowo przez cały scenariusz przeprowadza nas główny bohater ParaMedicus.

VR
Pierwsza Pomoc w technologii VR

Można zadać sobie kolejne pytanie: Czy każdy poradzi sobie z takim szkoleniem ?
Odpowiedź jest jednoznaczna, oczywiście ! Dzięki ujednoliconemu programowi szkolenia oraz początkowym szkoleniu typowo technicznym prowadzonym przez trenera każda osoba, niezależnie od wieku jest w stanie zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Gwarantujemy, że nie tylko dzieci świetnie się bawią, dorośli również kończąc szkolenie przejawiają w większości pozytywne emocje.

BHP
Sprzęt szkoleniowy

Jeśli suchy tekst nie przekonuje Cię do tego rozwiązania, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej: www.4helpvr.com – postaramy się przekonać Cię w inny sposób. Może i Ty dołączysz do drużyny SuperBohaterów ?

Szkolenia
VR w pierwszej pomocy

WOPR
RKO w technologii VR

Źródła zdjęć:: Własne

Odwiedzaj nas na
https://www.facebook.com/4helpvr/

Czytaj więcej w naszym blogu

Please Share:

Archiwum