Blog, Paramedicus w akcji

Kwalifikowana Sobótka 2021

Manewry ratownicze

Szkolenia VR świetne narzędzie edukacyjne, tym razem jako jedna stacja w czasie manewrów w Sobótce.

Jak zwykle co roku do Sobótki koło Wrocławia zjechało mnóstwo ekip ratowniczych chcących stanąć w szranki o tytuł najlepszej drużyny ratowniczej.

Sobótka i jej okolice to genialne miejsce na tego typu wydarzenia obfitujące w zróżnicowany teren i  moc przyległych obiektów dających. Daje to potężną przestrzeń dla nieograniczonej wyobraźni złośliwych organizatorów i sędziów medycznych 😊 Wśród nich las, kopalnie, zalewiska, stadniny czy winiarnie. Wszystko to położone na kilku hektarach wokół masywu góry Ślęży.

Pomimo niesprzyjającej pogody składy ekip dopisały. Wszyscy stawili się w pełnym rynsztunku na czas pokazując hart ducha, zaangażowanie oraz pasję do ratownictwa.

W czasie dzienno – nocnych manewrów drużyny przemierzały kilometry w poszukiwaniu punktów z zadaniami. Przygotowane symulacje medyczne cechowały wyjątkowo realistyczne pozoracje oraz dobrze dobrane opisy zdarzenia często wprowadzające w zakłopotanie uczestników.

Przecież właśnie o to chodzi. Manewry to idealna okazja do nauki, wymiany doświadczeń i ogarnięcia „bałaganu” w porozumieniu z innymi służbami.

Szkolenia VR
Szkolenia VR

Szkolenia VR, praktyka

Na takim wydarzeniu każdy popisywał się umiejętnościami oraz możliwościami technicznymi swojego wyposażenia. My za to mieliśmy okazję zaskoczyć niektórych realizmem, jakością oraz realnością symulacji zatrzymania krążenia w technologii VR.

Wystarczy założyć gogle i przenieść się do wirtualnego świata, gdzie czeka na ciebie niezapomniana przygoda z pierwszą pomocą.

Dzięki VR poza logiczną częścią natury naszej lewej półkuli dajemy szansę na angażowanie tej prawej części mózgu odpowiedzialnej za artystyczno-duchowe przeżycia.

Wartość szkoleń VR

Dlatego właśnie szkolenia VR cechują się wysoką skutecznością w nauczaniu. Angażując szkolonego poprzez oddziaływanie na wiele zmysłów jednocześnie zwiększa proces zapamiętywania oraz buduje pamięć mięśniową dla ćwiczeń RKO. A wszystko to oprawione w medyczny smaczek pierwszej pomocy. 20 minut ćwiczenia wystarczy na opanowanie sztuki ciśnięcia klaty. Proces szkolenia w VR możemy powtarzać ciągle zachowując właściwy poziom merytoryczny. Nie raz na dwa lata, nie raz do roku, tylko kiedy chcemy.

Krótko podsumowując…

Kilka dni ciężkiej pracy, ale satysfakcja nie do opisania.

Niestety ja i załoga odchorowaliśmy deszcz i niską temperaturę, co nie zmienia faktu, że widzimy się za rok.

Szkolenia VR
Szkolenia VR
Szkolenia VR
Szkolenia VR

Odwiedzaj nas na
https://www.facebook.com/4helpvr/

Please Share:

Archiwum