Blog, Paramedicus w akcji

Ćwiczenia Ratownicze na lądzie i wodzie.

Pierwsza pomoc jest niezwykle istotna dlatego 25 września 2021 w okolicach Białegostoku, nad zalewem Siemianówka odbyły się ćwiczenia ratownicze organizowane przez OSP Siemianówka. Główne zadania manewrów to udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach które mogą zdarzyć się każdego dnia. W manewrach udział wzięły między innymi OSP Siemianówka, OSP Olchówka, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza działająca przy PSP w Hajnówce oraz Grupa Ratownicza Medival z Białegostoku.

Uczestniczy szkolenia mieli za zadanie sprawdzić swoje umiejętność z zakresu udzielania pierwszej pomocy w kilku zaplanowanych scenariuszach:

  • Ratowanie tonącego
  • Nagła utrata przytomności a w konsekwencji zawał serca
  • Wstrząs anafilaktyczny
  • Wypadek komunikacyjny
  • Pożar
VR, Pierwsza pomoc
Siemianówka 25.09.2021

Sobotnie ćwiczenia ratownicze przyjęły formułę otwartą, w związku z czym poczynaniom służb ratunkowych na bieżąco przyglądali się mieszkańcy Siemianówki oraz okolic. W miejscowej świetlicy mogli oni również osobiście przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) w formie tradycyjnej oraz za pośrednictwem defibrylatora AED, a także wirtualnie z wykorzystaniem nowoczesnych gogli VR.

Pierwsza pomoc, VR
Pierwsza pomoc w wirtualnej rzeczywistości

A może przy najbliższej okazji Ty również dołączysz do ekipy SuperBohaterów ? Pamiętaj, że dzięki znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy możesz uratować komuś życie !

ratownictwo
Ćwiczenia ratownicze
OSP, pierwsza pomoc
Działania na wodzie

Źródła zdjęć:: Gmina Narewka

Odwiedzaj nas na
https://www.facebook.com/4helpvr/

Czytaj więcej w naszym blogu

Please Share:

Archiwum