Blog, Paramedicus w akcji

4 HELP VR w liczbach

Otóż nastała chwila, aby podzielić się pewnymi liczbami, które określają wybrany okres z działania 4 HELP VR na rynku, nie tylko Polski

Czemu właśnie ta chwila?

A no temu, że z 27 finałem WOŚP w 2019 roku 4 Help VR wyszło na świat pokazując swoje zaawansowane technologicznie dobro. 12 stycznia 2020 z kolejnym finałem Orkiestry świętowaliśmy swój rok funkcjonowania (pierwsza liczba). Chciałoby się powiedzieć: jak to miło ze strony Fundacji, że przygotowała nam tak piękne urodziny organizując ogólnopolską imprezę 🙂

1 rok to 12 miesięcy ciężkiej harówki, mnóstwo nieprzespanych nocy, pokonanych wiele kilometrów, hektolitry wypitej kawy, godziny rozmów, setki ładowań telefonów, dziesiątki spotkań i ….

I właśnie, co?

Odpowiedź jest prosta 3 500 osób przeszkolonych z użyciem szkolenia 4 HELP VR!

Czy można uznać to za sukces?

Pewnie nie. Natomiast jeśli choć jedna z tych osób dzięki naszemu rozwiązaniu uratuje choć jedno życie to sukces jest ogromny. Taki cel postawiliśmy sobie na początku naszej drogi. W naszym codziennym życiu zawodowym nazywamy się fabryka SUPERBOHATERÓW.  Taka też jest nasza misja, którą wszyscy członkowie znają na pamięć krzewiąc, wśród uczestników szkoleń, zachowania i wartości przypisane do Marvelowskich komiksowych postaci. Nasz cel udało się osiągnąć, ale to opowieść na całkowicie osobny rozdział.

Obiecałem, że będzie w liczbach.

3500 osób z czego 50 % to osoby w przedziale wiekowym 31-40 lat. Lwia część całości to dzieciaki. Najmłodsze dziecko to 5 letnia Marysia, która wykonała wszystkie czynności bezbłędnie. Z wrażenia zbierałem szczękę z podłogi. Dla utrwalenia tej chwili nagraliśmy krótki materiał z mamą chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o tej Małej Wonder Woman. Z programem świetnie radzą sobie również seniorzy, którzy nie stronią od nowoczesnych zabawek. Najstarsza Seniorita miała 68 lat, którą wykręciła kapitalny rezultat 82% wskazujący na wysoki poziom jakości prowadzonych czynności ratunkowych. Te krótko opisane dane demograficzne użytkowników wskazują na uniwersalność naszego szkolenia w VR. Bardzo nas cieszy szeroko widmowe dotarcie do nieodkrytych jeszcze superbohaterów. Okazuje się że na pytanie postawione pytanie: Kiedy ostatnio brałeś udział w szkoleniu z Pierwszej Pomocy, aż 29,17 ankietowanych wybrało odpowiedź „Nigdy”. UPS! Nie wiem jak na Was, ale na mnie robi to dość spore wrażenie. Jest to olbrzymia liczba osób, którą statystycznie (statystyka- najlepiej udokumentowane kłamstwo) może stanąć w obliczu konieczności udzielenia pierwszej pomocy i wypełnić swą społeczną rolę ratownika.

Prawidłowa znajomością liczbowego algorytmu RKO pochwaliło się 90,28% ankietowanych. Sprawdziliśmy to. Wynik jest zadowalający biorąc choćby pod uwagę błąd statystyczny bądź nierozumienie słowa algorytm resuscytacji krążeniowo oddechowej. Wierzę, że procent wówczas byłby większy.

99% taki odsetek osób rekomenduje nasze rozwiązanie swojej rodzinie. W luźnym pytaniu co Ci się podobało najbardziej otrzymywaliśmy wiele odpowiedzi takich jak całe szkolenie, Paramedicus (nasz wirtualny trener). Najczęściej jednak pojawiał się realizm szkolenia VR. Taki też był cel aby za pomocą wirtualnej rzeczywistości wcielić się w rolę ratownika i stanąć twarzą w twarz z poszkodowanym. W VR takie zjawisko nazywa się imersją (z łaciny Imergo – zanurzenie). To właśnie dzięki temu zjawisku oddziaływanie otoczenia wirtualnego na człowieka jest tak emocjonujące i silne jednocześnie dające bardzo dobre efekty edukacyjne, terapeutyczne czy też treningowe.

W naszych ankietach pytaliśmy również o: zrozumiałość poleceń głosowych, zrozumiałość prezentowanych rękoczynów, zaangażowanie w procesie edukacji VR, wskazówki metronomu wskazującego prawidłowość uciśnięć klatki piersiowej. Wszelkie odpowiedzi przerosły nasze oczekiwania. Szkolenie VR zostało ocenione w przedziel 4+ do 5. Ważnym pytaniem było:
Jak oceniasz swoje przygotowanie do pełnienia roli ratownika po szkoleniu 4 HELP VR? Tu też zebraliśmy bardzo dobre noty. A tak na prawdę oceniał sam siebie szkolony.

Czy to wystarcza aby już mieć szansę Superbohaterem? Oczywiście, że tak.

Czy dla nas to wyczerpujące informacje? Oczywiście, że nie.

Dlatego też prowadzimy już badania mające na celu określenie stopnia przygotowania uczestników naszego szkolenia razem z Uniwersytetem Medycznym.

Co z tego wyniknie? Obserwujcie nas uważnie.

Odwiedzaj nas na
https://www.facebook.com/4helpvr/

Odwiedzaj nas na You Tube.

GK

Więcej o Paramedicusie dowiesz się na stronie:
https://4helpvr.com/4helpvr-szkolenie-pierwszej-pomocy-w-wirtualnej-rzeczywistosci/

Archiwum