Blog, Paramedicus w akcji

Na czym polega szkolenie 4 Help VR?

„W życiu odgrywamy różne role, jednak może się okazać, że najważniejszą z nich będzie ROLA RATOWNIKA”.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możesz na własnej skórze przekonać się, jak Twoja psychika zachowa się w realnej sytuacji zagrożenia życia.

Jak to działa?

Bierzesz udział w szkoleniu i korzystasz z gogli VR. W kilka sekund przenosisz się do wirtualnej rzeczywistości, gdzie czeka na ciebie wirtualny trener, czyli ja Paramedicus. Poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces szkolenia. Nagle pojawia się osoba potrzebująca pomocy – to nasze zadanie – uratowanie życia. Abyś widział/a co masz robić, pokazuje Ci poszczególne instrukcje, a Ty wykonujesz jego polecenia.

Krok po kroku

Krok po kroku sprawdzasz stan poszkodowanego, następnie przystępujesz do udzielania pierwszej pomocy. Czujniki umieszczone zarówno w goglach, jak i manekinie pełniącym role potrzebującego, monitorują jakość resuscytacji.

Jakie korzyści daje szkolenie z 4 Help VR?

Oprócz podstawowych technik udzielania pierwszej pomocy, uczestnik uczy się panowania nad własnymi emocjami w sytuacji zagrożenia. To bardzo ważne! Doświadczenie powoduje, że lepiej poradzisz sobie z odtworzeniem w pamięci zasad postępowania, a także zyskasz pewność, co do własnych umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy w prawdziwym świecie.

NIE CZEKAJ! NAUCZ SIĘ RATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE!

Archiwum